Замовити саджанці Неслухівського садівництва можна на новому сайті -магазині за адресою https://www.nesluhiv-sad.com.ua

Полісський крупноплідний

Один з найбільш популярних сортів абрикоса київської селекції Інституту садівництва УААН. Отриманий від схрещування в 1964 році сорту Поліський урожайний з елітною формою 4345. Селекціонер А.Л.Денисюк.
Відрізняється скороплідністю, досить високою, стабільною врожайністю, зимостійкістю деревини й генеративних бруньок, стійкістю квіток до весняних заморозків. Найбільш витривалий сорт в умовах Полісся.
Дерево середньої сили росту, формує округлу, досить загущену крону. У плодоносіння вступає з 3-4-літнього віку. Плодоносить на однолітніх пагонах, букетних гілочках, шпорцях.
Плоди великі (50-55 г), а в роки з помірною врожайністю — до 70-84 м, опукло-овальні, злегка здавлені з боків. Шкірочка жовто-оранжева, з легким рум'янцем. М'якоть золотаво-жовтогаряча, ніжна, ароматна, гарного кисло-солодкого смаку (4,0-4,25 бали). Кісточка дрібна, овальна, добре відокремлюється від м'якоті. Ядро гіркувате-солодке.
Дозрівають плоди в умовах Києва в другій декаді липня. Придатні для споживання у свіжому виді, а також для технічної переробки (варення, компоти, соки).
З 1985 року сорт Поліський крупноплідний уведений до Реєстру сортів рослин України. Перспективний для вирощування в центральних лісостепових областях і південному Поліссі України.
Дуже популярний у садівників-аматорів північних регіонів України.
У селекції — джерело зимостійкості, крупноплідності, високої товарності плодів.